BILETY DO NABYCIA NA STRONIE http://pasochicago.org/

Data Imprezy

1/19/2019

Czas Imprezy

7:00 PM

Miejsce Imprezy

Copernicus Center
5216 W Lawrence Ave, Chicago

Organizator

Paderewski Symphony Orchestra

WYPRZEDANE
Event Details
Kategoria: Koncert
BILETY DO NABYCIA NA STRONIE http://pasochicago.org/

Ten koncert co roku gromadzi pełną widownię fanów, a rezerwacje biletów napływają do biura orkiestry od wczesnej jesieni. Formuła wywodzi się z pięknych Noworocznych Koncertów Wiedeńskich, transmitowanych u progu każdego rozpoczynającego się roku na cały świat i oglądanych przez ponad 55 milionów widzów.

PaSO stworzyła własną tradycję – choć nie brakuje pięknej muzyki Straussów, co roku koncert ma inny temat, inny koloryt, opowiada inną historię. Oprócz czysto wiedeńskich: Saga Rodu Straussów, Królowie Walca, Cesarski walc, były także muzyczne podróże: Hiszpańska Noc, czy Karnawał w Wenecji, albo byli goście, którzy tworzyli charakter koncertu, jak wspaniali trzej polscy tenorzy TreVoci czy ostatnio, owacyjnie przyjęta Rodzina Kaczmarków.

Karnawał w Słońcu, to gala inspirowana muzyką włoską. Gościem PaSO będzie prawdziwa MEGA GWIAZDA – Patrizio Buanne!


To niezwykłe, jak los połączył tego fascynującego wokalistę i PaSO – zadziwiający zbieg okoliczności, trzeba by było napisać o tym osobny artykuł! Postarali się o to chicagowscy fani Artysty.

W istocie - trudno o wspanialszego wykonawcę: zachwycający głos, aparycja włoskiego amanta, temperament i charyzma oraz repertuar obejmujący największe włoskie przeboje - od piosenek neapolitańskich, przez tematy filmowe, po muzykę pop.


Kim jest Patrizio? Bez wahania można powiedzieć, że obywatelem świata. Urodził się w Wiedniu (!). Jak sam mówi - jest dzieckiem miłości pięknej dziewczyny z Polski i młodego Neapolitańczyka. Po ojcu odziedziczył urodę, po mamie niebieskie oczy i polskie serce. Wychowywał się w Wiedniu i w Neapolu. Spiewa od zawsze. Rozpoczął karierę bardzo wcześnie. Już jako jedenastolatek brał udział w konkursach dla młodych talentów, które systematycznie wygrywał. W 1997 roku wystąpił w Polsce, we Wrocławiu, na koncercie dla Jana Pawła II zaśpiewał pieśń gdzie wysłuchało go osiemdziesiąt pięć tysięcy ludzi. Zaowocowało to podpisaniem kontraktu nagraniowego i 17-letni Patrizio zaczął zdobywać serca polskich słuchaczy.

„Wtedy to od poniedziałku do piątku chodziłem do szkoły w Wiedniu, a w każdy piątek wieczorem jechałem do Polski, gdzie mój singel »Angelo Di Dio« odnosił sukcesy. Grałem dwa koncerty w ciągu weekendu, a potem, w niedzielę, wsiadałem do nocnego pociągu do Wiednia, odrabiałem swoje lekcje podczas podróży; mama spotykała mnie w poniedziałek o 6:30 rano i wiozła prosto do szkoły”.


W roku 1999 wrócił do Włoch i – po wygraniu kolejnego konkursu talentów – otrzymał kontrakt w telewizji. Wkrótce prowadził swój własny program i stał się jedną z najpopularniejszych młodych twarzy. W 2003 roku, wraz z producentem Christianem Seitzem wyjechał do słynnego londyńskiego studia Abbey Road, aby razem z Royal Philharmonic Orchestra urzeczywistnić swój sen. 18 miesięcy później zaprezentowali rezultat: 'L'Italiano' ("The Italian") - album łączący neapolitańską fantazję oraz tradycję śpiewania włoskich standardów z lat 50. i 60. Płyta zawiera kilkanaście znakomitych kompozycji, zaaranżowanych i zaśpiewanych z niespotykanym rozmachem i stylem. Wśród nich między innymi wspaniałą wersję "Parla Piu Piano", czyli głównego tematu z "Ojca Chrzestnego" i dwa znane już przeboje "Il Mondo" oraz "A Man Without Love".

Taki był początek wspaniałej kariery artystycznej, która rozpościera się dzisiaj na wszystkie kontynenty, mierzy się w milionach sprzedanych płyt (złotych i platynowych), w milionach widzów na koncertach, tysiącach mil przebytych w artystycznych podróżach. Przyciąga widzów jak magnes, bawi ich, wzrusza, oczarowuje. Bije rekordy popularności w Europie, w Południowej Afryce, ale także w Singapurze, Hongkongu, Indonezji, Tajlandii, w Australii wypełnia stadiony, a sprzedaż płyt osiąga poziom potrójnej platyny! Na całym świecie spotyka Polaków i czuje się wśród nich jak Polak. Mówi, że jest dumny ze swych polskich korzeni. Pięknie mówi po polsku, bez trudu wypowiada nawet „w Strzebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” albo „stół z powyłamywanymi nogami”.


W koncercie „Karnawał w Słońcu” Patrizio Buanne wystąpi z Paderewski Symphony Orchestra pod dyrekcją Andrei Navarro. W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze włoskie piosenki z repertuaru wielkich włoski gwiazd, przeboje światowe w różnych językach, a także niespodzianki przygotowane specjalnie na spotkanie z chicagowską Polonią.
Sobota, 19 stycznia 2019, godz. 19, Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave, Chicago IL