ICH CZWORO

Data Imprezy

5/26/2019

Czas Imprezy

4:00 PM

Miejsce Imprezy

Chopin Theatre
1543 W Division St, CHICAGO

Organizator

Founder Polish American Actors Theatre

WYPRZEDANE
Event Details
Kategoria: Teatr
ICH CZWORO

Sztuka teatralna Ich czworo Gabrieli Zapolskiej powstała w 1907 roku, ale jej wymowa do dziś nie straciła na aktualności. Określona przez autorkę jako „tragedia ludzi głupich”, tragifarsa Ich czworo to wnikliwe studium charakterów ludzkich, przedstawione przez pryzmat historii miłosnego trójkąta i niewinnego dziecka, uwikłanego w rozgrywki dorosłych. Uniwersalny charakter problemów ukazanych w krzywym zwierciadle satyry i absurdu w połączeniu z lekkim i żartobliwym językiem tekstu sprawiają, że sztuka doskonale wpisuje się w kontekst dzisiejszych czasów. Artyści Polish American Actors Theater mają nadzieję, że ta wywołująca uśmiech przez łzy sztuka, skłoni Państwa do głębszej re�leksji nad naturą ludzką i zawiłością relacji rodzinnych, a spektakl dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń.

Drodzy Panstwo
Nie było pokolenia, dla którego twórczość Gabrieli Zapolskiej byłaby obojętna. W historii polskiej literatury jej dorobek artystyczny nie ma sobie równych. Jej sztuki teatralne, nowele i powieści są uznawane za arcydzieła. Dla nas, Polaków, Zapolska to pisarka wybitna i genialna. Postacie, które stworzyła na trwałe zapisują się w naszej pamięci. Zapolska całe życie marzyła o tym, aby przyjechać do Ameryki. Niestety, nie udało jej się to. Teraz my, z zespołem Polish American Actors Theater, mamy niezmierną przyjemność zaprezentować Państwu arcydzieło sceniczne – sztukę Ich Czworo w obsadzie aktorów z Chicago. Drodzy Państwo, Ogromnie cieszę się na spotkanie z Państwem.
Mariusz Krzysztof Kotowski Założyciel / Dyrektor Artystyczny.
KATARZYNA SOWACKI Production Manager
Katarzyna Sowacki jest znaną postacią w środowisku Polonii w Chicago. Od wielu lat zajmuje się konsultacjami biznesowymi, pomaga w rozwoju indywidualnym oraz rozwoju firm w dynamizacji i organizacji pracy. W Polish American Actors Theatre zajmuje stanowisko kierownika produkcji, co jest dla niej nowym wyzwaniem. Współpracuje z wieloma organizacjami, które mają na celu rozwój i promowanie kultury polskiej w kraju i w USA.
Teatr zawsze był jej bliski. Podczas studiów na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy brała udział w wielu produkcjach teatralnych.
Obecnie w Chicago zajmuje się udzielaniem konsultacji z zakresu rozwoju biznesu oraz pracą w Polish American Actor Theater.
Z mężem Wiktorem i synem Michałem mieszkają w Chicago.
Julitta Mroczkowska Aktorka
Julitta Mroczkowska, urodzona we Wrocławiu, od lat zamieszkała w Chicago USA.
W liceum laureatka wielu konkursów recytatorskich w skali ogólnokrajowej, podjęła współpracę z teatrami studenckimi Ad Hoc i Kalambur. Prace na scenie kontynuowała
w trakcie studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Po otrzymaniu eksternistycznych uprawnień aktorskich przy PWST w Warszawie wyjechała do USA. Wkrótce po przyjeździe aktywnie włączyła się w życie teatralne Polonii chicagowskiej. Została zaangażowana do zespołu Teatru Refrena, z którym odbyła wiele tur objazdowych po USA i Kanadzie. Grając główne role w produkcjach Refrena (rewie i sztuki) wyjeżdżała kilka razy na gościnne występy do Londynu.
Julitta Mroczkowska wystepowala w wielu sztukach wystawionych w Chicago pod dyrekcja p. Wandy Zbierzowskiej i Lidii Pucińskiej jak np. Mazepa, Chata za wsia, Tango, Kwatera nad Adriatykiem,Dwaj mężowie Pani Marty, Skrzypek na dachu, My Fair Lady, Sound of Music i wiele innych. Brała udział w wieczorach kabaretu Bocian oraz jego produkcji sztuki Lato w Nohant..
Od lat zwiazana ze Scena Polonia grała w bajkach Królowa Śniegu, Pinokio, Pipi Pończoszanka oraz sztukach Wesele i Mężczyzna Idealny. Występowała również w wielu rolach w sztukach prezentowanych przez Teatr przy Stoliku Alicji Szymankiewicz. Aktywnie uczestniczy w Wieczorach Poezji pod dyrekcja Elzbiety Kochanowskiej. Jej kredyty filmowe to mini serial Bobby and Iza, odcinek Polsatu - Pasjonat i krótki film 7 scenes from home.

GRZEGORZ CHILIŃSKI Aktor
Grzegorz Chiliński, Lat 50. Urodził się w Olsztynie. Dzieciństwo spędził w Ełku. Ukończył 6 letnią szkołę muzyczną. Do USA przybył w 2003 roku. Jako muzyk oraz aktor od kilkunastu lat występuje w USA w polonijnych teatrach w komediach m.in („Mężczyzna idealny”, - Johna von Düffela, dramatach m.in „Wesele” Wyspiańskiego.
Występuje również w recitalach, musicalach, spotkaniach poetyckich i kabaretowych oraz w bardzo licznych przedstawieniach dla najmłodszych. Gra w sztukach dla dzieci i dorosłych. Posiada bogate życie sceniczne, gdyż rocznie wciela się w co najmniej 10 różnych postaci. Natomiast w życiu prywatnym do jego najważniejszych ról należy bycie tatą dorosłej już Aleksandry, ojczymem dla Nicolki oraz mężem Ani Chilińskiej, z którą jest w związku od 2015 roku.
Dzisiaj ogromnym wsparciem w jego aktorskiej karierze stała się żona Anna, która także wcieliła się w rolę menadżera męża , dbając o jego właściwą promocję i czuwając nad dalszym rozkwitem talentu Grzegorza. Jak sam mówi- ogromne wsparcie kochającej kobiety dodaje mu twórczych skrzydeł
.
Anna Dolecki Aktorka

Urodziłam się i wychowałam W Krakowie, gdzie ukończyłam IV Liceum Ogónokszałcące , Wyższą Szkolę Pedagogiczną oraz Studio Teatralne.
Od młodych lat byłam postrzegana jako uzdolniona artystycznie. Konkursy literackie oraz recytatorskie wygrywane na szczeblu wojewódzkim, przynosiły mi wiele satysfakcji. Związana z teatrem i pracą na scenie od wczesnych lat realizowałam swoje zainteresowania sztuką teatralną W czasach studenckich na krótko związana z Teatrem 38 .
Wkrótce po ukończeniu studiów wyjechalam do Stanow Zjednoczonych, gdzie mieszkam na stale od wielu lat.
Tutaj podjęłam pracę nauczyciela w szkole publicznej w Chicago, a póżniej pracę w bankowości, która kontynuuje do dzisiaj. Jestem też nauczycielem w szkole polonijnej im. M. Curie Skłodowskiej
Po wielu latach postanowilam wrocic na scenę. Zadebiutowałam spektaklu “Męzczyzna”- Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Mariusza Kotowskiego , w roli Julki.
Spektakl został wystawiony w teatrze Dramatists, w lipcu 2016 roku i cieszył się ogromnym powodzeniem.
Od tamtej pory pozostaje czynnie na scenie, związana z Teatrem Scena Polonia gdzie grałam postać Królowej Śniegu, lisicy w spektaklu Pinokio czy dwukrotnie rolę Anioła dyrektora w Betlejem dla Świata. Pomagam też w realizacji innych projektów artystycznych i wieczorów poezji.
Obecnie wcielam się w rolę guślarza w "Dziadach "- Adama Mickiewicza, które już wkrótce ukażą się na scenie teatru Scena Polonia oraz w gram rolę Żony w spektaklu Gabrieli Zapolskiej ‘Ich czworo” reżyserowanej przez Mariusza krzysztofa Kotowskiego.
Sztuka dramatyczna oraz powrót na scenę to moja wielka przygoda oraz spełnione marzenie.


EDYTA LUCKOS Aktorka
Urodzona w Krakowie . Od wczesnej młodości zafacynowana sztuką dramatyczna , juz w liceum reżyserowała szkolne spektakle teatralne. Absolwentka aktorskiego studium policealnego La’Arte Studio.W krakowie współpracowała z krakowską sceną salezjanską. Od 1999 w Chicago współpracuje z teatrami polonijnymi. Interesuje ją teatr nowoczesny, prowokacyjny, niezlezny. W wolnych chwilach tańczy.
NICOLE FIGLEWICZ Aktorka
Nicole Figlewicz urodzona w Chicago w 2004. Córka Pawla Figlewicza oraz Anny Chilinski. Uczennica 8 klasy junior high school.
Pasję do teatru zaszczepił w niej aktualny mąż mamy -aktor Grzegorz Chilinski , z którym to zagrała swoje pierwsze przedstawienie.
Swoje pierwsze kroki na deskach teatru postawiła mając 10 lat. Od tego czasu bierze systematycznie udział w warsztatach teatralnych oraz chicagowskich przedstawieniach.ALDONA OLCHOWSKA Aktorka
Urodzona w Chełmie córa Ducha Bielucha, studiowała w Lublinie, najstarsze dziecko swoich rodziców, pierwsza wnuczka swoich dziadków. Na obiad umówiłaby się ze swoimi pradziadkami.

MARCIN KOWALIK Aktor

Urodził się w Zaklikowie. Od najmłodszych lat, dzięki rodzicom związany z literaturą i sztuką. Obecnie mieszka w Chicago gdzie pracuje jako sceniczny nadzorca projektów. Związany z wieloma chicagowskimi scenami.
Występował w przedstawieniach Studio Teatralne Modjeska “Alicja w krainie czarów” i “Wesele”.
Był członkiem Kabaretu Bez Rutyny, gdzie wcielał się w rolę Czerwonego Kapturka w sztuce Radzikowskiej “Dlaczego Czerwony Kapturek nie dotarł do domu babci” oraz w rolę Poslańca w “Puzderku “.
Obecnie gra rolę Męża w sztuce Gabrieli Zapolskiej “ Ich czworo” reżyserowanej przez Mariusza Krzysztofa Kotowskiego.
Marcin bierze również częsty udział w wieczorach poetyckich z własnymi kompozycjami muzycznymi do wierszy własnych, jak również współczesnych poetów chicagowskich.

NICOLE FIGLEWICZ Aktorka
Nicole Figlewicz urodzona w Chicago w 2004. Córka Pawla Figlewicza oraz Anny Chilinski. Uczennica 8 klasy junior high school.
Pasję do teatru zaszczepił w niej aktualny mąż mamy -aktor Grzegorz Chilinski , z którym to zagrała swoje pierwsze przedstawienie.
Swoje pierwsze kroki na deskach teatru postawiła mając 10 lat. Od tego czasu bierze systematycznie udział w warsztatach teatralnych oraz chicagowskich przedstawieniach.


ANNA CHILINSKI Charakteryzatorka
Anna Chiliński, rok urodzenia: 1976, Polska – Od 2003 mieszka na stałe w USA. Jest charakteryzatorką telewizyjno-teatralną od 2004 roku, stylistką oraz profesjonalną „makeup artist”. Ukończyła Międzynarodowa Akademie Makupu London Eyes w Chicago oraz dodatkowe kursy w Los Angeles. Współpracuje (współpracowała) z największymi agencjami modelingowymi takimi jak Elite Model Management, Ford, FACTOR WOMEN Model Management , Utive, John Casablanca Talent Agancy, Nine9 , ze znanymi projektantami oraz najlepszymi fotografikami. Pod jej pędzlem znaleźli się znani celebryci m. in : Doda-polska gwiazda piosenkarka, Anna Guzik, gwiazda hollywood aktorka- Izabela Miko, Agata Młynarska, znana złota medalistka-Shannon Miller, Larisa Kronfeld, Agata Rubik, Piotr Rubik, Rafał Mroczek, Marek Balata, Grażyna Auguścik i wielu, wielu innych.
Jej prace gościły w znanych czasopismach dla kobiet oraz na okładkach (Vogue , Szikagowianka, Polki w Świecie, Fashion Chicago, Bridal Chicago, BeauNu...)
W listopadzie 2012 przy wyborach prezydenckich ( Obama election) w McCormick Palace w Chicago jako jedyna wizażystka przygotowywała międzynarodowych korespondentów do live news, a w Maju tego samego roku w NATO Summit w Chicago
Trzykrotna jurorka w American Miss Teen Pageant 2013, 2014, 2015
Jako charakteryzator od efektów specjalnych, zdarzało jej się nawet pojawiać na planach filmowych amerykańskich produkcji.
Jest mamą Nicolki a od 2017 roku także żoną oraz menedżerem Grzegorza Chilińskiego znanego chicagowskiego aktora.